Hakkımızda

 

Gönenç Alüminyum

 

1998 yılında Konya-Seydişehir'de alüminyum ekstrüzyon konusunda faaliyet göstermeye başlayan firmamız, 2008 yılından itibaren Gümüşova-Düzce fabrikasında da imalata başladı. Şu anda, Seydişehir'de ve Gümüşova'da alüminyum profil imalatı ve elektrostatik toz boya konusunda hizmet veriyoruz.

Alüminyum ve profil imalatı konusunda sahip olduğumuz tecrübeyi, problemlerinizi çözmek ve kaliteli profiller imal etmek için kullanıyoruz. Hassas ölçüler ve ulaşılması zor mekanik özelliklerde profilleri en uygun fiyatlarla imal ediyoruz.

Daha fazla bilgi ve firma katalogumuz için tıklayınız.

Alaşımlar

 

Alüminyum her şekil ve fonksiyonda sınırsız çeşitlilikte kullanılabilmektedir. Bu çeşitlilikte en iyi neticeleri alabilmek için doğru alaşımın seçilmesi son derece önemlidir. Alüminyum alaşımları konusundaki bilgi ve tecrübemizi kullanarak ulaşılması istenen neticeye en uygun alaşımı tespit ediyoruz.

EN AW EN 573-3 DIN 1725
2014 AlCu4SiMg AlCuSiMn
2017 AlCu4MgSi AlCuMg1
2024 AlCu4Mg1 AlCuMg2
6013 AlMg1Si0,8CuMn
6060 AlMgSi
6061 AlMg1SiCu AlMg1SiCu
6063 AlMg0,7Si AlMgSi0,5
6082 AlSi1MgMn AlMgSi1
7075 AlZn5,5MgCu AlZnMgCu1,5


Siparişe göre farklı alaşımlar kullanılabilir.

Profil ve Presleme

 

Müşterilerimizin tasarımları ve özel ihtiyaçları doğrultusunda yüksek evsaflı alüminyum profiller imal ediyoruz. Bunların dışında çeşitli ebatlarda borular, sanayiye yönelik standart profiller, talaşlı imalata uygun çubuklar da imal ediyoruz.
Standart profil katalogumuzu görmek için tıklayın.
Özel profil siparişleriniz için hemen arayın veya bir e-posta gönderin.

MÜMKÜN OLAN ÖLÇÜ VE AĞIRLIKLAR
Profil Uzunluğu 14.000 mm'ye kadar
Profil Ağırlığı 50 gr/m'den 18000 gr/m'ye kadar


Mekanik İşlem

 

İhtiyaç halinde açılı kesme, delik delme, bükme gibi mekanik işlemler yapabilir ve nakliye şartlarına göre muhtelif paketler hazırlayabiliriz.

Elektrostatik Toz Boya

 

İmal ettiğimiz profilleri istenirse orijinal parlak yüzeyiyle, istenirse elektrostatik toz boya ile boyanmış olarak teslim ediyoruz.
Boya tesisimizi görmek için tıklayın.Siparişe göre farklı alaşımlar kullanılabilir.